Spotkanie autorskie z Lidią Liszewską i Robertem Kornackim
Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym, polskim duetem autorów powieści obyczajowych. Lidia Liszewska, Robert Kornacki – piszą o miłości, konsekwentnie stawiając na poetyckość języka i tworzenie treści bogatych w przestrzeń do przemyśleń dla Czytelnika. Autorzy odnaleźli klucz do tworzenia poruszających, nostalgicznych, a przede wszystkim dojrzałych opowieści o wszystkich kolorach życia.
Lidia Liszewska w swojej pracowni „Ogrody Wyobraźni” maluje na jedwabiu i wytwarza ceramikę. Robert Kornacki po dwóch dekadach spędzonych w mediach skupia się na pracy w lokalnym samorządzie; jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz stypendystą Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury.
Napisali wspólnie:
Napisz do mnie (2018), Zaczekaj na mnie (2018), Zostań ze mną (2019), Podaruj mi szczęście (2019), Tylko szeptem (2020), Jednym gestem (2021), Cichym słowem (2021), Macie dziś szczęście (2022) i Czarny motyl (2023) oraz opowiadania „Tramwaj zwany pożądaniem” i „Serce”, które znalazły się w antologiach „Pierwsza miłość” (2019), „Szczęście na czterech łapkach” (2021).
Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku polecamy szczególnie ostatnią powieść duetu, będącą fabularyzowaną historią wojennych losów Haliny Kłąb. Bohaterka polskiego podziemia, oficer Armii Krajowej, wielokrotnie odznaczana za swoje męstwo w walce z hitlerowskim najeźdźcą, stworzyła w Warszawie w roku 1975 pierwszy w naszym kraju i trzeci na świecie Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Lidia Liszewska i Robert Kornacki, autorzy niebanalnych powieści obyczajowych, przyglądają się niezwykłej drodze życiowej tej wspaniałej kobiety, czytając jej spisany w tajemnicy przed rodziną pamiętnik. Z typową dla siebie dbałością o piękno języka i plastykę słowa szukają w bohaterce tej opowieści nie tylko dojrzałej nad wyraz Haliny, ale i młodej Halinki, którą splot wydarzeń i historyczna konieczność zmusiły do osiągnięcia dojrzałości w niespotykanym, ekspresowym tempie.
Poznajcie emocjonującą, pełną zwrotów akcji, opartą na faktach historię Polki, która miała wpływ na przebieg II wojny światowej. Kobiety, która zagrała na nosie Hitlerowi.
To właśnie przybliżeniu postaci i osiągnięć tej wielkiej Polki, prekursorki ruchu aktywizującego seniorów, autorzy poświęcą podczas spotkania najwięcej uwagi. Książkę „Czarny motyl” i pozostałe powieści duetu znajdziecie oczywiście w zasobach kleszczowskiej Biblioteki.
Zapraszamy!